Za Ruchem dwa sparingi. Na koncie remis i wygrana

Za Ruchem intensywny i jednocześnie udany dzień podczas obozu w Rybniku-Kamieniu.fot. Marcin Bulanda

Kolejny sparing i kolejny remis. Ruch Chorzów w pierwszym z dzisiejszych spotkań nie doprowadził do rozstrzygnięcia w starciu z Odrą Wodzisław zakończonym 1:1 (1:0).

Wczoraj dla Niebieskich nastąpił jeden z najintensywniejszych dni podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu.Podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrali bowiem dwa sparingi.

Chorzowianie mierzyli się najpierw z Odrą Wodzisław. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Kacper Michalski, wykorzystał dobre dośrodkowanie Łukasza Monety. Na kolejną bramkę przyszło poczekać nam do drugiej połowy. Niestety padła ona łupem Odry. Arbiter spotkania odgwizdał w 53. minucie rzut karny. Do piłki podszedł były gracz Ruchu Przemysław Szkatuła i wykorzystał jedenastkę. Żaden z zespołów nie zdołał już później zmienić rezultatu i tym samym spotkanie zakończyło się remisem.

Ruch Chorzów – Odra Wodzisław Śląski 1:1 (1:0)

1:0 Kacper Michalski, 10 min.
1:1 Przemysław Szkatuła z rzutu karnego, 53 min.

Ruch: Bielecki (67 Rusin) – Michalski, Kasolik, Sikora, Moneta – Barański, Piątek, Janoszka – Stasiński, Maj, Feliks; trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Nawrocki, Witek, Kwietniewski, Skwierczyński.

W drugim spotkaniu Niebiescy mierzyli się z Pniówkiem Pawłowice. Bramki w tym meczu padły dopiero w drugiej połowie. W 65. minucie do siatki rywali trafił Szczepan, któremu Swędrowski dograł na głowę. Przy drugim golu strzelec pierwszego asystował Pląskowskiemu, który jednocześnie ustalił wynik spotkania.

Ruch Chorzów – Pniówek Pawłowice 2:0 (0:0)

1:0 Daniel Szczepan, 65 min.
2:0 Artur Pląskowski, 89 min.

Ruch: Osobiński (62 Rusin) – Witek, Szur, Szywacz – Wójtowicz, Swędrowski (79 Michalski), Kwietniewski (19 Sikora, 46 Michalski, 72 Feliks), Skwierczyński – Foszmańczyk – Pląskowski, Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Nawrocki, Barański, Stasiński.