Ruch zakontraktował zagranicznego zawodnika. Pomoże wzmocnić środek pola

Ruch zakontraktował zagranicznego zawodnika. Pomoże wzmocnić środek pola
Pomocnik będzie z pewnością alternatywą dla Patryka Sikory.fot. Ruch Chorzów

Do pierwszego meczu Niebieskich w rundzie wiosennej pozostało już kilka dni. Mimo to klub dalej jest aktywny na rynku transferowym i ogłosił kolejne wzmocnienie.

Dotychczasowe ruchy kadrowe w ekipie 14-krotnego Mistrza Polski z pewnością pomogą Jarosławowi Skrobaczowi mieć szersze pole manewru w ustalaniu składu. Przypomnijmy, że chorzowianie wypożyczyli Michała Feliksa z Radomiaka oraz Przemysława Maja ze Stali Mielec. Mają oni w swoich umowach klauzulę wykupu. Na zasadzie transferu definitywnego na Cichą zawitał natomiast Kacper Skwierczyński z Legii Warszawa.

To nie koniec wzmocnień, bowiem drużynę zasilił zagraniczny zawodnik. Ruch ogłosił zakontraktowanie Czecha Jana Sedlaka. Z pewnością 28-latek będzie ogromnym wzmocnieniem środka pola. Rozegrał on w czeskiej Ekstraklasie 90 spotkań i 60 na drugim poziomie rozgrywkowym. W ostatnim czasie występował w barwach Sigmy Ołomuniec.

– Bardzo się cieszę, że trafiłem do Chorzowa. Oglądałem fanów Ruchu – są wspaniali i bardzo głośni. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu i poczucia tej atmosfery – mówi Jan Sedlak za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.

Sedlak podpisał kontrakt obowiązujący do końca trwającego sezonu i zawiera opcję przedłużenia. Nominalnie gra na pozycji defensywnego pomocnika, w przeszłości występował także w obronie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa