Wielki Ruch relacjonuje nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury i Sportu

Wielki Ruch relacjonuje nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury i Sportu
Posiedzenie odbyło się wczoraj i dotyczyło sytuacji Ruchu Chorzów.fot. archiwum

Wczoraj kibice Ruchu Chorzów otrzymali odpowiedzi na pytania skierowane do władz miasta. Dodatkowo odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury i Sportu.

Stowarzyszenie Wielki Ruch za pośrednictwem mediów społecznościowych podało do wiadomości, że czwartek, w małej sali sesyjnej chorzowskiego magistratu odbyło się zapowiadane wcześniej nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Spotkanie było poświęcone obecnej sytuacji Ruchu Chorzów, który zmuszony jest do gry na stadionie Piasta Gliwice. Przypomnijmy, że taki stan rzeczy spowodowany jest wycięciem jednej ze lamp stadionu przy ul. Cichej 6, której groziło zawalenie. W efekcie obiekt nie spełnia wymogów zawartych w podręczniku licencyjnym.

W relacji stowarzyszenia możemy przeczytać, że w spotkaniu wziął udział wiceprezydent Wiesław Ciężkowski. Dowiadujemy się także, że zaplanowany wykup akcji Ruchu przez miasto ma zostać zrealizowany w połowie marca, natomiast na najbliższej sesji ma zostać dokonana korekta budżetu zwiększająca kwotę na to zadanie o 1,1 mln zł. Ma to związek z pokryciem kosztów, jakie klub ponosi z rozgrywaniem spotkań na stadionie Piasta.

– Te pieniądze mają trafić do klubu we wrześniu. Chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to kwota mniejsza o 100 tysięcy niż na piśmie, które do nas trafiło. Nie wiemy skąd taka różnica w przekazie. Suma ta na pewno nie zrekompensuje wszystkich wydatków poniesionych przez klub takich jak transport, rebranding stadionu i dostosowanie stadionu do rozgrywek F1L. Zakładając, że wersja z przekazaniem 1,1 miliona jest obecnie najbliższa prawdy klub nadal byłby stratny o około 250 tysięcy – czytamy w oświadczeniu Wielkiego Ruchu.

Jeżeli chodzi o obiekt przy ul. Cichej 6, to pozostałe świeczki mają zostać wycięte bez konieczności ogłaszania przetargu, który z kolei musi zostać ogłoszony na budowę nowego oświetlenia. Poruszony został także temat nowego stadionu, w tym różnych koncepcji. Przedstawiciele władz miasta mieli zaznaczyć, że Chorzów nie posiada obecnie środków na budowę obiektu, także w trybie etapowym. Stowarzyszenie wyraziło chęć spotkania się w tym zakresie ze Skarbnik Miasta Małgorzatą Kern.

Dodatkowo władze miasta odpowiedziały na pytania zadane przez kibiców w formie pisemnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa