Wójtowicz z kolejnymi występami w reprezentacji młodzieżowej

Tomasz Wójtowicz rozegrał mecz numer 4 i 5 w narodowych barwach.fot. Ruch Chorzów

Przerwa reprezentacyjna dla drużyny Ruchu Chorzów oznacza możliwość szlifowania formy przed kolejnymi spotkaniami ligowymi. Wśród Niebieskich jest jednak gracz, który spędził ten czas na zgrupowaniu kadry.

Przypomnijmy, że drużyna Jarosława Skrobacza wykorzystała przerwę od rozgrywek na treningi, a także sparing z Puszczą Niepołomice. Zespół z Chorzowa wygrał spotkanie rozgrywane na Cichej 5:2.

Inaczej ten okres spędził Tomasz Wójtowicz. Wahadłowy Niebieskich otrzymał bowiem kolejne powołanie do Reprezentacji Polski U’21. Biało – Czerwoni prowadzeni przez Michała Probierza rozegrali dwa spotkania. W pierwszym z nich przeciwko Austrii Wójtowicz usiadł na ławce, ale zameldował się na murawie w 76. minucie zastępując Bartłomieja Kłudkę. Rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kolejny mecz, w którym młodzieżowa kadra, podobnie jak seniorska mierzyła się z Albanią, gracz Ruchu rozpoczął w wyjściowym składzie. Wójtowicz spędził na boisku 45 minut i w przerwie został zmieniony przez wspomnianego Kłudkę. Polska wygrała 2:0 po bramkach Musiałowskiego oraz Włodarczyka. Dla wychowanka Ruchu był to piąty mecz w narodowych barwach.