Przeszedł w Ruchu drogę z 3. ligi do Ekstraklasy. Obrońca żegna się z Cichą

Przeszedł w Ruchu drogę z 3. ligi do Ekstraklasy. Obrońca żegna się z Cichą
Z całą pewnością kibice Niebieskich mają ogromny sentyment do Konrada Kasolika.fot. Wieczysta Kraków

Zimowe okienko transferowe oznacza nadchodzące zmiany w drużynie Ruchu Chorzów. Z klubem pożegnał się zawodnik, który wywalczył z Niebieskimi trzy awanse.

Za ekipą z Cichej 6 trudna runda jesienne PKO BP Ekstraklasy. Chorzowianie zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i wiosną będą walczyć o ligowy byt. Zmagania toczyć będą się pod wodzą nowego szkoleniowca Janusza Niedźwiedzia, a także jego sztabu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe twarze w sztabie szkoleniowym Ruchu. Niedźwiedź rezygnuje z klubowej legendy

Przybycie do klubu nowego trenera, a także wnioski po minionej rundzie z całą pewnością będą miały wpływ na kształt kadry, która przystąpi do wiosennej batalii. Dziś oficjalnie poinformowano o pierwszym odejściu z szeregów 14-krotnego Mistrza Polski. Zespół Niebieskich opuścił Konrad Kasolik, który na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do trzecioligowca – Wieczystej Kraków.

Popularny „Kasol” na stałe wpisał się w historię Ruchu. Defensor przeszedł bowiem w klubie drogę z III ligi do Ekstraklasy. Łącznie wystąpił w 116 spotkaniach z „eRką” na piersi. W obecnym sezonie zameldował się jedenaście razy na murawie. Obrońca podpisał z Wieczystą 2,5 – letni kontrakt.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości