W sobotę rozpoczęcie prac na stadionie przy Cichej 6. Utrudnienia na DTŚ

W sobotę rozpoczęcie prac na stadionie przy Cichej 6. Utrudnienia na DTŚ
W dalszym ciągu nie jest pewne to, gdzie Ruch zagra podczas rundy wiosennej.fot. Marcin Bulanda - Press Focus

Bez wątpienia zamknięty stadion Ruchu Chorzów jest głównym tematem w trwającym tygodniu. Wiemy, kiedy rozpoczną się prace nad wycięciem „świeczki”.

W poniedziałek dla chorzowskiego Ruchu zapadła niezwykle niepokojąca decyzja. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowił zamknąć stadion przy ul. Cichej 6 z uwagi na możliwość zawalenia się jednego ze słupów oświetleniowych. Zły stan „świeczek” to temat przewijający się w dyskusjach dotyczących obiektu od wielu lat. Okazało się, że wspomniana wieża posiada pęknięcie w obrębie podstawy jednego masztu. Taki stan rzeczy pozostawia także pod znakiem zapytania to, czy Niebiescy wrócą wiosną na Cichą. Sam proces demontażu nie należy do najprostszych, a dodatkowo konieczne będzie uruchomienie oświetlenia zastępczego, tak aby spełnić wymogi licencyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niepokojące wieści z Cichej. Inspektor nadzoru budowlanego zamknął stadion Ruchu

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie wydał trzecie już oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że prace nad demontażem rozpoczną się już jutro, tj. 21 stycznia br.

– Pracę będą prowadzone ze zwyżki, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość ok. 50 metrów. Ekipa zdemontuje oprawy oświetleniowe oraz rozepnie instalację lampy od sieci. Równocześnie opracowywany jest sam sposób rozbiórki wieży. Prace te rozpoczną się w przyszłym tygodniu – informuje MORiS Chorzów.

To jednak nie wszystko. Celem zapewnienia bezpieczeństwa został wyznaczony promień ewentualnego upadku jupitera. W efekcie MORiS złożył wniosek o wyłączenie pasa awaryjnego i jednego z trzech pasów ruchu Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic. Utrudnienia w ruchu będą trwać najprawdopodobniej do całkowitego rozebrania „świeczki”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa