Reklama:


„Niebiescy” zaprezentowali się kibicom. Ważne słowa kapitana

„Niebiescy” zaprezentowali się kibicom. Ważne słowa kapitana
Podczas prezentacji na Rynku kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk został wywołany na scenę jako ostatniFot. Norbert Barczyk/Press Focus

Piłkarze Ruchu najpierw wygrali w Opolu z Odrą w ostatnim przedsezonowym sparingu, a następnie na chorzowskim Rynku spotkali się z kibicami. Podczas prezentacji głos zabrali trener Jarosław Skrobacz i kapitan Tomasz Foszmańczyk.

Po piątkowej porażce na Cichej z Piastem Gliwice „Niebiescy” poprawili się w sobotnim meczu z Odrą Opole. Była to próba generalna przed startem sezonu PKO Ekstraklasy. Wynik otworzył już w 6. minucie Daniel Szczepan, który został sfaulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, trafiając z 11 metrów. W 13. minucie prowadzenie podwyższył Tomasz Swędrowski. Więcej bramek już nie padło.

Było to pierwsze i jedyne zwycięstwo Ruchu w letnich sparingach. Po powrocie z Opola drużyna spotkała się z kibicami na prezentacji. W ubiegłych latach takie spotkania odbywały się na Skałce w Świętochłowicach oraz w Mikołowie. Tym razem prezentacja „wróciła” do Chorzowa, a konkretnie na Rynek.

Jako pierwszy na scenę wyszedł trener Jarosław Skrobacz, po nim pozostali członkowie sztabu szkoleniowo-medycznego. Później zaś wywoływani byli zawodnicy – począwszy od bramkarzy, skończywszy na napastnikach. Jako ostatni pojawił się kapitan Tomasz Foszmańczyk.

– Pamiętam, jak dwa lata temu przyjechaliśmy do Was, była prezentacja w Świętochłowicach. Od tego czasu przeżyliśmy wiele wspaniałych, szczęśliwych chwil. Stać nas na to, żebyśmy wszyscy przeżywali jeszcze wspanialsze chwile niż te dotychczas – mówił trener Jarosław Skrobacz.

Kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk złożył kibicom obietnicę.

– Wiele się zmieniło, awansowaliśmy do Ekstraklasy, mamy nowego sponsora, przyszło do nas wielu fajnych chłopaków, ale jestem przekonany, ze niektóre rzeczy się po prostu nie zmieniają. To, że będziecie z nami na dobre i na złe i to, że my będziemy dawać z siebie wszystko. Dziękuję i do zobaczenia na stadionie – podkreślił „Fosa”.

Już za tydzień – 23 lipca – chorzowianie rozpoczną rozgrywki w PKO Ekstraklasie. Pierwszym rywalem, na wyjeździe, będzie Zagłębie Lubin.

Fot. Norbert Barczyk/Press Focus

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości